Prosinec 2007

Mikuláš ve Ptení 8.-9.12.2007

9. prosince 2007 v 18:13 | Olda
Sezení ve Ptení 8. - 9. 12. 2007

Po složitém rozhodování, jestli setkání uskutečnit nebo ne, až v sobotu v 10.00hod jsem věděl, že se setkání uskuteční. Bylo nás celkem 7 statečných, kteří se nebáli počasí a přijeli. Chtěl bych všem poděkovat za účast. Foto jest přiloženo v galerii. Olda


Noc andělům

2. prosince 2007 v 18:44 | Olda
V pátek jsme navštívili výstavu Noc andělům od floristy Přemysla Hytycha v obci Měnín. Pár fotek Vám pro inspiraci přikládám. Olda

Stráník červenec 2007

2. prosince 2007 v 18:38 | IKA
Kamarádi a kamarádky,
Po velkém množství oslav a po promoci Želvy na Bacila (Bc.) dne 11. července 2007 nastal konečně čas dovolené.
Splnil jsem svůj opilecký slib a s Bažisem jsme se sešli ve Straniku. Synovec Michal se ženou Blankou nám propůjčili na týden svůj les a k němu příslušnou louku. Zde jsme ve výšce 600m nad mořem založili tábor. Odtud jsme měli fantastickou vyhlídku: Před námi Štramberk 18 km a Lysá hora 30 km, vpravo Radhošť. Jako by za námi jsme asi po 100m výstupu měli vyhlídku na Hostýnek, Oderské hory, Starý Jičín a v dálce Ostravu. Počasí nám přálo a byla nádherná viditelnost.
Podnikli jsme výlety na Čerťák (rybník), do Hoclavic (rodiště Fr. Palackého), k pramenům Zrzávky (už su zdravá), rybníku Kacabaja, do muzea v Kopřivnici (výborný oběd), Štramberka (kromě trůby i arboretum a jeskyně), a další pochody po blízkém okolí...bylo to FAJN.
O obohacení kulturních zážitků se asi v půlce týdne postarala teta Eva se svou zlomenou rukou. Jejím přičiněním jsme navštívili nemocnici, tetu Marcelu a jako kulturní tečka bylo Kloboučnické muzeum v Novém Jičíně. Po dvoudenním odpočinku se k nám za podpory Bedě a Dáši opět Eva připojila. Poslední večer v našem táboře nás nakonec bylo snad 15. Zpívalo se, hrálo a samozřejmě povídalo u skleničky.
Takovou dovolenou bych si klidně zopakoval
Ahoj IKA
Promoce Želvy
Pohled na okolí našeho tábora
Muzeum klobouků
A už se volá pomooc
Naučná stezka
Mohyla
Tatra Kopřivnice
Prameny Zrzávky
Jeskyně v arboretu , byli jsme 60 m hluboko
Poslední večer s domácími
Poutní místo
Poslední večer
Nahoře jsme tábořili
Štramberská trůba
Vylez loupežníku
Arboretum Štramberk
Náš tábor
Majitelé pozemku